A szíved mélyén pontosan tudod mit kell tenned, de félsz felvállalni az ezzel járó változás felelõsségét. Amikor mások kezébe teszed a döntésed a saját érzéseid hagyod figyelmen kívül és megpróbálsz megfelelni a veled szemben támasztott elvárásoknak.
Nincs döntésképtelen ember. Ha nem tudsz dönteni az azért van, mert félsz a döntésed következményeitõl. Pontosan tudod, hogy mit kell tenned és azt is tudod, hogy az a lépés átírja az egész életed, de te nem akarod ezt a változást, mert attól félsz, hogy mások vagy éppen te magad sérülni fogsz miatta.
Amikor az életed végén visszatekintesz majd erre a pillanatra vajon mit fogsz gondolni, érdemes volt lemondni a vágyaidról csak azért, hogy ne bánts meg másokat?
Miért hozol nehezen döntéseket?
Miért hozol nehezen döntéseket?
A döntésből fakadó erő azt jelenti, hogy felismered az életedben a fontos fordulópontokat és képes vagy az életterveddel összhangban azt a lehetőséget választani, ami a legnagyobb fejlődésedet szolgálja. A döntés képessége, mindig a szíved mélyről, az érzéseid felismeréséből táplálkozik. A tudatos döntés nem a külvilág elvárásainak vagy társadalom normáinak kíván megfelelni. A szívből jövő döntéseddel kifejezed az életterved megvalósítása iránt érzett felelősségedet és elkötelezettségedet.
Az igazi döntés nem félelemből, hanem belső meggyőződésből születik.
Nem kétkedésből vagy hezitálásból, hanem egy belső vágy megszólalásából jön létre. Amikor tudatos döntést hozol, olyan érzés tölt el, mint amikor szerelemes leszel. Ez a belső meggyőződés nem hagy maga után kétségeket. Az ilyen döntés hatására elemi erővel veted bele magad az előtted álló helyzet kínálta lehetőségbe. Olyan, mintha nem is kellene döntened, pusztán egy belülről érkező hívásra felelsz. A döntésed ennek a hívásnak az elfogadása.
A szívből jövő döntés nem racionális. Ahogy a szerelemre sincs racionális magyarázat, úgy ezt sem lehet észérvekkel megindokolni. Amikor a legcsekélyebb kétség is felmerül benned egy döntési helyzetben, akkor teljesen bizonyos lehetsz abban, hogy a döntésed nem az életterved megvalósításának irányába visz téged. A szívből jövő döntés éppen annyira egyértelmű mint a nappal és az éjszaka változása. Semmi sincs ami egy csepp kétséget ébreszthetne annak valóságában.
A szívből jövő döntésed hatására egy visszafordíthatatlan változást indítasz el
Egy fordulópontot teremtesz, ami a fejlődésed következő szintjére repít téged. Egy ilyen döntés kockázatvállalást kíván tőled, ami megváltoztatja az egész életed. A hívás, ami döntésre késztet egyszerre kelthet félelmet és legyőzhetetlen izgalmat. A döntésed abban áll, hogy megengeded e magadnak, hogy a félelmed helyett a szíved szavát kövesd.
Minden döntési helyzet az életedet formálja és az életterved megvalósítását szolgálja. Minden döntést szabad akaratból hozol meg. Dönthetsz úgyis, hogy letérsz az utadról, de akkor vállanod kell ennek minden következményét. Az, hogy ebben a pillanatban ebben a testben és ilyen körülmények között éled az életed egy korábbi döntésed következménye, még akkor is ha nem vagy tudatában ennek.
A döntésképtelenség a fejlődés elutasítása is egyben
Amikor döntési helyzetbe kerülsz biztos lehetsz abban, hogy meghatározod vele az életed további alakulását. Akkor kell jelentős döntéseket hoznod, amikor a döntésed egy fejlődési ugrást is hoz számodra. Nem az a jelentős döntés, hogy piros vagy fehér cipőt vegyél e. Sok esetben még az sem számít jelentős döntésnek, hogy milyen autót, lakást vásárolsz vagy hová utazol el.
Az igazán jelentős döntéseket egy krízis helyzet előzi meg, ami felhívja a figyelmedet a változás és a döntési helyzet kikerülhetetlenségére. Szeretnél minden lehetséges módon racionális magyarázatot adni az egyik vagy másik alternatíva mellett, hogy ezzel támaszthasd alá a döntésed helyességét. Igyekszel másokat is bevonni a döntésedbe, mert úgy gondolod, hogy ők nálad objektívebben látják a helyzetet.
A döntésid elódázása, vagy átruházása az önmagaddal szembeni felelősségvállalásod elutasítása
A szíved mélyén pontosan tudod mit kell tenned, de félsz felvállalni az ezzel járó változás felelősségét. Amikor mások kezébe teszed a döntésed a saját érzéseid hagyod figyelmen kívül és megpróbálsz megfelelni a veled szemben támasztott elvárásoknak.
Nincs döntésképtelen ember. Ha nem tudsz dönteni az azért van, mert félsz a döntésed következményeitől. Pontosan tudod, hogy mit kell tenned és azt is tudod, hogy az a lépés átírja az egész életed, de te nem akarod ezt a változást, mert attól félsz, hogy mások vagy éppen te magad sérülni fogsz miatta.
Egészen addig a pillanatig, míg végül elhatározásra jutsz egyre nyomasztóbb teherként nehezedik a válladra a döntésed súlya és óriási energiát von el tőled. Sokkal többet ártasz magadnak a késlekedve vagy egyáltalán nem meghozott döntésekkel, mint a határozottan, de esetleg rosszul meghozott döntések miatt. A döntés soha sem akkor születik meg, amikor kimondod, hanem, amikor az első lépést megteszed az új úton.