2013. február 1., péntek

SZEPES MÁRIA: A MINDENNAPI ÉLET MÁGIÁJA

A barátság mágiája

Aki barátságra szomjazik  annak először baráttá kell válni a szó legmélyebb értelmében.?Mert amit az emberek barátságnak neveznek , az rendszerint nem egyéb átmeneti cinkosságnál s csaknem minden esetben átmeneti érdekkapcsolatokat rejt.

A nagy időtálló barátságok éppolyan ritkák mint az egész életre szóló szerelmek. A különféle társulások amelyekre a barátság szót aggatják, az emberi együttélés konfliktusainak bonyolításához szükségesek, s a szolidaritás törvényét teljesítik be. Mert amíg  a ritka nagy barátságoknál mindkét fél ad és kap addig a e társulások rendszerint olyan egymásrautaltságon alapulnak , amelyben gyengeségek keresnek támaszt, hátteret , igazolást a másikban.
A barát legmélyebb értelmében annyit jelent . hogy nem ellenfél. Valaki aki e harcos világ örvényén kívül , a csillagok háborújának ütközetei fölött kibékült velünk.
Egyedül a közös szellemi érdeklődés az , amely a földi érdekeknél sokkal távolabbra , a végtelen perspektívák felé mutat. Az ilyesfajta barátságot elixir tartja életben. nem hervad. Az ember legmisztikusabb , de legerősebb igényét teljesíti, feloldja benne a magány halálos nyavalyáját.
Barát az akinek megmutatkozunk, akinek résztvevő érdeklődése  hozzásegít bennünket ahhoz , hogy  a legkibeszélhetetlenebb dolgainkat megfogalmazzuk, s általa megszabaduljunk a szavaktól , amelyek nehezek  mint a kövek. Barát az akinek segitségével megszabadulhatunk az önmagunkat marcangoló gondolatoktól.

Az értékes barátság megőrzésének kritériumai

1. Az együttlétek idejét soha n egyedül,a saját ügyeinkkel töltsük ki !
2. A barátságot ne tekintsük csereüzletnek  ahol a figyelem ellenértékét megköveteljük !
3. Ne terheljük túl barátságunkat egyoldalú szívességekkel !
4. Mindenfajta versengés és közös anyagi érdek veszélyes tűzpróbái  a barátságnak !
5. A túl gyakori és túl hosszú együttlétek dogmatizálják egészségtelenül összefüllesztik a barátságot !
6. Ne éljünk vissza jogunkkal egy úgy nevezett őszinte " kritikát illetően !



Pozitív és negatív emberek

Milyen emberek társaságát keressük és milyen emberek társaságát kerüljük ? 

Életünkbe senki sem lép véletlenül , mert amit véletlennek érzékelünk az részleges vakságunk következménye.Bármilyen kellemetlen viszonylatunk támad környezetünk tagjaival , e viszonylat hívójele bennünk hangzott el , sőt mi adtuk meg az alaphangját. 

Pozitív emberek társaságát azért keressük , mert a zóna amelyben élünk , gyakran szerencsétlen vámpír " lények infernója. A negatív emberek pszichikai vámpírok, Minden élő felületre rátapadnak. Falánk csecsemő szájával szívják , amíg erő van benne de a plusz amit kizsákmányolnak nem válik tulajdonukká , hanem a minden irányban nyitott lényükön szétáramlik belőlük. 
Ha egy -egy terméketlen negatív kötés szorosan ránk hurkolódik akkor bontakozzunk ki belőle erőszak nélkül. Amennyiben felismerésünk és szándékunk helyes akkor a viszonylat megszűnik szinte önmagától. Engedjük el az illetőt békességgel. Adjuk fel neheztelésünket , keserűségeinket, sérelmeinket , sérelmeinket.

A pozitív emberek nem vérrel hanem pszichikai szellemi elixírrel táplálkoznak. Energiák akkumulálódnak bennük. Fölöslegeik vannak amelyből adni tudnak. Ők a föld erőforrásai. Bennük gyűlnek össze és általuk cirkulálnak azok az energiakészletek , amelyek megtartják a fényre éhezőket. Ezért van az , hogy a negatív emberekkel való együttlét után támolygunk a fáradtságtól. . Pozitív emberek társaságában pedig teljesen felfrissülünk. , feltöltődünk.
A pozitív ember sokaknak tud adni anélkül hogy ő elgyengülne.Nagyok a bevételei és erős a belső ökonómiája. Az emberekkel való érintkezés számára a természetes anyagcsere szükségletét szolgálja. Ha pl. valaki derűs, érzelmileg kiegyensúlyozott tud maradni nehéz helyzetekben , hittel és bátorsággal győzi a megpróbáltatásokat  , már pozitívnak számít mert magatartása erőt áraszt. 



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése