Vajon mire van szükség ahhoz , hogy gyerekeink érvényesüljenek , beváljanak az életben ? Valóban annyi mindenre és olyan eszeveszett tempóban, mint azt a világ sugallja ? A válasz : nem. Nem az lesz a sikeres felnőtt aki gyerekkorában már felnőtt módon hajtott és teljesített, hanem az , aki teljes értékű kisgyerekéletet élhetett.
Szülőként az érzelmi biztonság megadása a legjobb lehetőségünk arra, hogy megvédjük gyermekeinket a normálisnál nagyobb mértékű szorongástól, a sodródástól a személytelen, igy a személyiséget roncsoló kapcsolatoktól.
Aki érzelmi biztonságban , testi lelki értelemben ölelő melegségben nő fel, az gyerekként és később felnőttként is jóval eredményesebben tudja megoldani és kiegyensúlyozottabban átvészelni az élet nehézségeit.
"Cuccdüh"
Gyakran vetődik fel problémaként , hogy a mai világ a média , a fogyasztói társadalom nyomást gyakorol az emberekre , a fogékony életkorban lévő gyerekekre különösen.
Jön a gyerek és azt mondja kérem azt a 37000 Ft-os sportcipőt ! A szülő rossz lelkiismerettel megveszi és a lavina elindul.
Ám ha a gyerek jól van érzelmileg beágyazva , ha nem éhezik ebben a tekintetben akkor nem lesz feltétlenül olyan érzése, hogy neki csak az a cipő kell. Megnézi baromi drága, francnak kell !
Szóval az érzelmi kiéhezettség egyértelműen a vásárlási dühben , kulminál. Ezt magunkon is tapasztalhatjuk, ha depresszívek vagyunk, elmegyünk egy kicsit vásárolni és mindjárt jobban érezzük magunkat.
Azokban a gyerekekben akik különböző okokból elnyomva háttérbe szorítva érzik magukat, rendkívül nagy igény lehet arra , hogy megszerezzék mindazt , amitől a jó életet remélik. Vagyis ha valaki érzelmi éhezésben nőtt fel, akkor lehet , hogy iszonyú kövérre fogja magát zabálni, , vagy később ha teheti akkor ő fogja megvenni a legnagyobb autót, a legdivatosabb márkájú ruhákat, a rongyrázó lakást.
Droghelyzet
Arról van szó, hogy a drog ma teljesen félre van értelmezve . A nikotin az alkohol is drog. Nemcsak a drog a drog.
Nyugodtan kimondhatjuk: nincs olyan függő drogos, akinél ne volna kimutatható az érzelmi depriváció, vagyis az érzelmi nélkülözés, a tartalmas , intim emberi kapcsolatok fájó hiánya. Ez pedig egészen a kisgyerekkorig vezethető vissza.
A kötődés a kapcsolatok a legjobb drogmegelőzés.Mert éppen ez hiányzik olyan nagyon annak aki a drogok mellett kötelezi el magát, a személyes kapcsolat és az ebből fakadó érzelmi biztonság, amit legelőször a családjától kaphat meg az ember. Még azt is hozzáteszem, hogy ez nem feltétlenül kell hogy jelentsen teljes családot, anyával apával. Az egyedül nevelő szülő is nyújthat nagyfokú érzelmi biztonságot.
Egyébként szögezzük le nagyon sokan kipróbálják a drogokat, de közülük a legtöbben soha nem válnak függővé nem lesznek kemény drogosok.
Az iskola szorongást kelt és kudarcot okoz a legtöbb gyereknek. Unalmas szippantok egyet-kettőt ! Felelősen állítom : a mai iskola azzal amilyen űzi a gyerekeket a drogok kipróbálása felé.
A szülők párkapcsolata
Azt kell mondanom , hogy a gyerek már magzati korban , behunyt szemmel is érzékeli a mi kapcsolatunkat.
A párkapcsolat válsága esetén a a konfliktus felvállalása a helyes megoldás mert az együtt élők ha úgy tetszik telepatikus úton megérzik , hogy mi történt a másikkal és az elhallgatás, a hazugság rendkívüli módon mérgez egy kapcsolatot. Ez a gyerekeink számára is fojtogató légkört teremt , mert a családnak is van tudattalanja és ezek a hatások bizony átáramlanak a gyerekre. Ők roppant módon megérzik és megsínylik ha apa és anya titkot és tabut őriz. Ezért kell ezeket nyílttá tenni , mert egyébként rendkívül nagy pszichés terhet ró azokra akik ebben a helyzetben öntudatlanul vesznek részt. Azt feltételezni , hogy a velünk élő gyermek mit sem tud azokról a dolgokról ami a két szülő között zajlik véleményem szerint súlyos tévedés.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése